Książka w podróży

(Last Updated On: 3 października 2019)
Książka w podróży – ogólnopolska akcja blogerów podróżniczych

Książka w podróży to nowa akcja polskich blogerów podróżniczych, w której udział bierze również born2travel! Postanowiliśmy przyłączyć się do niej, ponieważ naszym zdaniem czytanie książek to nie tylko wciągająca rozrywka, lecz również świetny sposób na rozwijanie wyobraźni i samodoskonalenie się.

Oficjalne logo akcji Książka w podróży.
Oficjalne logo akcji Książka w podróży.

 

O potędze książki za granicą przekonaliśmy się podczas naszej podróży do Kenii. Byliśmy zaskoczeni, jak jeden wysłużony egzemplarz polskiego kryminału może pomóc mieszkańcowi Afryki w nauce języka polskiego, uważanego przecież za jeden z najtrudniejszych do przyswojenia na całym świecie… W 2013 roku właściwie pozostawiliśmy na Czarnym Lądzie naszą pierwszą podróżującą książkę – Amos, nazywający siebie „Sławkiem” otrzymał od nas egzemplarz „Pożegnania z Afryką” Karen Blixen (oczywiście w języku polskim).

Pogawędka ze Sławkiem - Kenia, 6 grudnia 2013.
Pogawędka ze Sławkiem – Kenia, 6 grudnia 2013.

Przyłączając się do akcji, chcemy promować polską literaturę podróżniczą nie tylko wśród podróżujących rodaków, ale również miejscowych władających naszym językiem. Poza tym jesteśmy bardzo ciekawi historii osób, które odnajdą nasze książki i zdecydują się do nas napisać! :)

Z książką w podróży. Playa Blanca, Lanzarote.
Z książką w podróży. Playa Blanca, Lanzarote.
Nasza pierwsza książka w podróży

Oficjalnie, pierwszą książkę w ramach akcji Książka w podróży, zawiozłam w grudniu 2014 roku na Lanzarote (niestety, tym razem bez Tomka…). Hotelowy regał na książki znajdujący się w lobby hotelu Relaxia Lanzasur Club w Playa Blanca wzbogaciłam o „Pokolenie Kolosów” autorstwa Piotra Tomzy. Ma ona dla mnie duże znaczenie, ponieważ wygrałam ją w konkursie na najlepszą relację z Kolosów Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, które co roku odbywają się w moim mieście Gdyni.

"Pokolenie Kolosów" na tle pięknej plaży Flamingo.
„Pokolenie Kolosów” na tle pięknej plaży Flamingo.
...z dedykacją dla znalazcy ;)
…z dedykacją dla znalazcy ;)
Regał z książkami w hotelu Relaxia Lanzasur Club - to tutaj znajdziecie moją podróżującą książkę.
Regał z książkami w hotelu Relaxia Lanzasur Club – to tutaj znajdziecie moją podróżującą książkę.
Promujemy polską literaturę podróżniczą! ;)
Promujemy polską literaturę podróżniczą! ;)

Książkę możecie znaleźć w pod adresem:

Hotel Relaxia Lanzasur Club
Avenida de Gran Canaria S/N parcela 26 Montaña Roja
Playa Blanca, Yaiza, Lanzarote, 35580

Zapraszamy również na stronę akcji, gdzie znajdziecie nasz profil oraz mapę, na której zaznaczane są wszystkie książki posłane w świat przez polskich blogerów podróżniczych! :)

http://ksiazkawpodrozy.wordpress.com
« »